Lampy biurkowe – jakie funkcje powinny mieć, aby zapewnić komfort pracy?

18-05-2023
Lampy biurkowe – jakie funkcje powinny mieć, aby zapewnić komfort pracy? - Multiwnętrza

Bez względu na to, czy wybierasz lampę do firmowego, czy domowego biura, powinna być ona dobrana tak, aby wpływać pozytywnie na efektywność pracy. Musi dawać jasne i równomierne światło, które sprzyja skupieniu. Jakie jeszcze funkcje powinna mieć lampa biurkowa? Na jakie parametry zwracać uwagę przy wyborze lampy do pracy?

Jakie powinno być światło do nauki i pracy? Parametry oświetlenia

  • Temperatura barwowa – lampy biurkowe powinny dawać światło o barwie, która wpływa pozytywnie na koncentrację i ułatwia skupienie. Optymalna wartość to około 4000 K, zbliżona do poziomu światła dziennego, która dobrze sprawdza się w domowych pomieszczeniach biurowych.
  • Wskaźnik oddawania barw – parametr Ra lampek biurkowych powinien być równy 80 lub wyższy, by światło nie przekłamywało barw i nie męczyło wzroku.
  • Ilość światła emitowanego przez lampę, czyli mówiąc prościej jasność żarówki, wyraża się w lumenach i luxach. Przykładowo do pracy przy obsługiwaniu klawiatury i czytaniu powinno się używać lampy biurkowej o wartości 500 lx, a przy segregowaniu dokumentów wystarczy 300 lx. 

Dlaczego lampka biurkowa z ruchomą oprawą to dobry pomysł?

Ramię lampy biurkowej powinno być regulowane na przynajmniej dwóch płaszczyznach – w górę i w dół oraz na boki. Możliwość regulacji pozwala dostosować kąt padania światła do potrzeb użytkownika, bez względu na jego wiek czy wzrost. To ma szczególne znaczenie, jeśli z biurka i jego oświetlenia ma potencjalnie korzystać więcej niż jedna osoba. Przykładowym modelem może być lampka biurkowa MaxLight Black.

MAXLIGHT Black T0025 lampa biurkowa DARMOWA WYSYŁKA W 24h

Jak ustawić lampę do pracy przy komputerze? Powinna być ona nakierowana z góry na klawiaturę lub biurko. Snop światła powinien być skierowany w dół i znajdować się w odległości około 30 cm od wzroku osoby korzystającej z monitora – dzięki temu oczy nie będą się nadmiernie męczyć.

Rozproszone światło lampki biurkowej LED

Możesz też wybrać ledowe lampki biurkowe, które emitują łagodne, rozproszone światło o szerokim kącie świecenia. W przeciwieństwie do lampek z kierunkowym źródłem światła nie rażą one w oczy i nie męczą wzroku. Nasza propozycja to lampa biurkowa Lozanna o pierścieniowej, designerskiej obręczy ledowej.

Lozanna-T0042-maxlight-lampa-biurkowa

Warto dodać, że niektóre lampy biurkowe można zasilać nie tylko klasycznie z sieci, ale również przez port USB. Ta funkcjonalność może się przydać, jeśli zechcesz chwilowo przenieść się z biurka na stół, przy którym nie ma kontaktu – korzystanie z lampki będzie możliwe, jeśli weźmiesz ze sobą laptopa.

Jaka lampa do biurka – dodatkowe funkcje, na które warto zwrócić uwagę

Do biura w salonie dobrym pomysłem jest zakup lampy biurkowej o temperaturze barwowej 3000-4000 K. Dzięki temu jej jasność będzie odpowiednia zarówno do wykonywanej pracy przy komputerze, jak i do wykonywania codziennych obowiązków domowych. Gdy nie będziesz pracować, możesz wykorzystać lampkę jako boczne światło podczas wieczornego oglądania TV.

Zwróć też uwagę na sterowniki lampki ledowej, które powinny być wysokiej jakości. Jeśli oświetlenie ma oznaczenie CC/IC DRIVER, gwarantuje to brak migotania, które gołym okiem jest niezauważalne, ale ma znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa wzroku.

Rozejrzyj się w naszym sklepie, by znaleźć idealną lampę biurkową do pracy. Dostępne są lampki w stylu nowoczesnym, klasycznym, rzemieślniczym czy loftowym (jak ten piękny model z serii Lollipop marki Maxlight). Znajdziesz tam modele, które łączą funkcjonalność z wyjątkowym designem, aby czas w pracy był nie tylko efektywny, ale także spędzony w przyjemnej atmosferze.

MAXLIGHT LOLLIPOP BLACK T0043 LAMPA BIURKOWA
Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię

Płytki ceramiczne i gresowe

Nie będziemy tu skromni. Jesteśmy w tym asortymencie najlepsi, nie tylko ze względu na szeroką ofertę producentów, ale także ze względu na wiedzę, którą z miłą chęcią się z wami się podzielimy. Dostarczamy towar z Włoch, Hiszpanii i Polski, więc cała Europa stoi przed tobą otworem.

Płytki Wielkoformatowe

Oddzielna kategoria wykończenia powierzchni dla wszystkich tych, którzy doceniają jednolitą powierzchnię.

Armatura łazienkowa

Stawiamy tu na jakość, wytrzymałość i design. Bateria do umywalki czy bateria prysznicowa ma służyć wam przez lata i z naszej strony nie ma kompromisów. A przy okazji może też ładnie wyglądać.

Wanny

Zarówno te do zabudowy, jaki i wanny wolnostojące. Te ostatnie wręcz kochamy, więc wybaczcie nam jeśli będziemy się nad nimi za mocno rozpływać.

Brodziki i kabiny prysznicowe

Dla zabieganych ceniących czas, raczej bez sentymentalnego podejścia do podstawowych czynności higienicznych. Dla was mamy coś specjalnego, kabiny typu Walk-in.

Oświetlenie

Bo czym byłoby piękne wnętrze bez tego końcowego elementu, tej wisienki na torcie twojego pięknego pomieszczanie? Jak mielibyście się delektować harmonią dobrego projektu bez lampy, która to wszystko oświetli?

Meble

Kanapy i narożniki kochamy, wielkie wygodne łóżka lubimy. Komody tolerujemy.

Na pewno już zauważyliście, że styl ma dla nas duże znaczenie, nie trzymamy się głównych nurtów designu. Czerpiemy ze wszystkich garściami, ale mam też swoje ulubione: skandynawski, nowoczesny, klasycznyglamour, modernistyczny i industrialny.
Zapraszamy do oglądania, a jeśli macie jakieś pytania to pamiętajcie, że jesteśmy do waszej dyspozycji. Odpowiemy na wszystkie pytania, nawet na te najtrudniejsze, tylko uważajcie, bo na pewno zarazimy was swoją pasją i miłością do wnętrz.