Lampa stojąca podłogowa może zostać wykorzystana jako ogólne oświetlenie, które doprowadza światło do wybranej części pokoju, na przykład do strefy wypoczynkowej z kinem domowym. Wtedy zaleca się wybór modelu z kloszem – daje on rozproszone światło i pozwala budować przyjemny nastrój.
Innym rodzajem jest lampa z kloszem punktowym – strumień światła możesz skierować na wybrany fragment lub element pokoju. Możesz ją ustawić przy fotelu, przy którym lubisz czytać wieczorem książki lub relaksować się przy robótkach ręcznych – będzie dużym udogodnieniem. Może też nią oświetlać dodatkowy stolik lub kącik zabaw dla dzieci w reprezentacyjnym pokoju. Modelowym przykładem jest lampa podłogowa Mantra Cappuccina o łukowatym ramieniu, która jest wybierana jako światło uzupełniające – nad fotel, szezlong czy stolik kawowy.
Wskazówka – jeśli skierujesz strumień światła z punktowej lampy w górę, sprawisz, że pokój będzie wydawał się wyższy. Jeśli w dół, optycznie go poszerzysz – to jeden ze sposobów na wizualną korektę proporcji wnętrza za pomocą światła.
Lampa podłogowa ma budować emitowanym światłem przyjemny nastrój do odpoczynku? Koniecznie zwróć uwagę na temperaturę barwową zastosowanego źródła światła. Ciepła barwa o wartości poniżej 3000 Kelwinów przypomina światło zachodzącego słońca – uspokaja i sprzyja relaksowi (płomień świecy ma około 2000 K). Lampa podłogowa o ciepłej barwie pomoże stworzyć przytulny klimat w salonie, sypialni czy holu. Przykład: lampa podłogowa Lozanna.
Jeśli szukasz lampy podłogowej, która ma zachęcać do pracy i stymulować do aktywności, wybierz egzemplarz ze źródłem światła o barwie zbliżonej do neutralnej – lampa o temperaturze barwowej 4000 K może stanowić dodatkowe źródło światła, na przykład w miejscu przeznaczonym do pracy w domu. Bez względu na temperaturę barwową lampy mogą mieć zintegrowane źródło światła (zwykle są wyprodukowane w technologii ledowej) lub wymagać dokupienia żarówki.
Do wnętrz industrialnych i loftowych pasują lampy z czarnej galwanizowanej stali, szarego żeliwa lub złotej miedzi – są ważnym akcentami, które dopełniają surowy charakter aranżacji. W nowoczesnych pomieszczeniach ciekawie wyglądają lampy podłogowe w formie świetlnej tuby lub długiej pionowej listwy bądź kilku listew, którą dają rozproszone, delikatne światło – spójrz np. na lampę podłogową Mantra Vertical. Chromowane oprawy pasują do minimalistycznych wnętrz, a ledowe listwy tworzą wyrazistą iluminację, która stanowi centralny punkt dekoracyjny pomieszczenia.
Jeśli szukasz lampy stojącej podłogowej, która będzie pasować do stylu skandynawskiego, trafionym wyborem mogą się okazać modele z kloszem z eleganckiego drewna – są lekkie i funkcjonalne. Do pomieszczeń w stylu vintage lub modern classic, gdzie nowoczesność łączy się z tradycją, rekomenduje się wybór lamp na trójnogu oraz z abażurem.
Natomiast do salonów urządzanych w klasycznej konwencji pasują lampy podłogowe o kulistym kloszu, który wprowadza do pomieszczenia element „zmiękczający” całą aranżację. Kule mogą być osadzone na wysokiej oprawie lub spoczywać bezpośrednio na podłodze. Taki zabieg stylizacyjny wprowadzi do wnętrza przyjemną, nieco romantyczną atmosferę. Oczywiście kuliste lampy pasują też do nowoczesnego umeblowania. Wiele zależy od materiału wykorzystanego do produkcji opraw oświetleniowych. Może to być stal, żelazo, mosiądz, aluminium, marmur, granit, szkło czy inny materiał.
Zawsze warto wybierać lampy z wbudowanym elektronicznym ściemniaczem – pozwalają na dopasowanie jasności światła do aktualnych potrzeb, czyli wypoczynku lub aktywności.
Postów nie znaleziono
Napisz opinięOddzielna kategoria wykończenia powierzchni dla wszystkich tych, którzy doceniają jednolitą powierzchnię.
Stawiamy tu na jakość, wytrzymałość i design. Bateria do umywalki czy bateria prysznicowa ma służyć wam przez lata i z naszej strony nie ma kompromisów. A przy okazji może też ładnie wyglądać.
Zarówno te do zabudowy, jaki i wanny wolnostojące. Te ostatnie wręcz kochamy, więc wybaczcie nam jeśli będziemy się nad nimi za mocno rozpływać.
Dla zabieganych ceniących czas, raczej bez sentymentalnego podejścia do podstawowych czynności higienicznych. Dla was mamy coś specjalnego, kabiny typu Walk-in.
Bo czym byłoby piękne wnętrze bez tego końcowego elementu, tej wisienki na torcie twojego pięknego pomieszczanie? Jak mielibyście się delektować harmonią dobrego projektu bez lampy, która to wszystko oświetli?
Kanapy i narożniki kochamy, wielkie wygodne łóżka lubimy. Komody tolerujemy.
Na pewno już zauważyliście, że styl ma dla nas duże znaczenie, nie trzymamy się głównych nurtów designu. Czerpiemy ze wszystkich garściami, ale mam też swoje ulubione: skandynawski, nowoczesny, klasyczny, glamour, modernistyczny i industrialny.
Zapraszamy do oglądania, a jeśli macie jakieś pytania to pamiętajcie, że jesteśmy do waszej dyspozycji. Odpowiemy na wszystkie pytania, nawet na te najtrudniejsze, tylko uważajcie, bo na pewno zarazimy was swoją pasją i miłością do wnętrz.